מנוהל ע"י אוריג'ן זרעים
מנוהל ע"י אדמה אגן
מנוהל ע"י דשנים וחומרים כימיים י
מנוהל ע"י אברהם רוטשטיין -תוצאה
פורום פתוח
מנוהל ע"י חברת קונצפט לרוקחות

חפש עסק באינדקס

כדי להיות תמיד מעודכנים

בחר תחום:


מלון

המלון או בשמו הרישמי מְלָפְפוֹן הַמֵּלוֹן הוא פרי מאכל ממשפחת הדלועיים, הצמח הוא בעל מראה הדומה לגפן (מטפס) שטופח לראשונה לפני יותר מ-4,000 שנה בפרס ובאפריקה. מקור השם מהמילה הלועזית melon שמקורה במילה היוונית melopeponem, הבנויה משתי מילים: melon (תפוח) + pepon (דלעת). את זני המלון הראשונים החלו לפתח כבר בתקופת הרנסנס באחוזת הקיץ של האפיפיור שליד רומא. 

המלון תורבת – והפך מפרי בר לאחד הפירות בעלי הזנים הרבים ביותר. 
לכל זן הורכבו ופותחו מספר תתי מינים mlon. בשווקים אפשר למצוא את המלון העגול הצהוב עם הקליפה המחוספסת ואת המלון המוארך הכתום בעל הקליפה החלקה. אין כל כך הבדל בהרכבם של שני זנים אלה פרט לעובדה כי המלון הכתום עשיר בקרטנואידים נוגדי חימצון, העוזרים לגוף להילחם ברדיקלים החופשיים (התאים הלא בריאים), 

המלון הכתום עשיר מאוד בוויטמין C. בכל 100 גרם מלון יש 37 מ"ג ויטמין C. ככל שצבע המלון הפנימי כתום יותר, הוא יכיל כמויות גדולות יותר של נוגד חמצון טבעי המכונה קרוטן. הרשות הלאומית לחקר הסרטן בארצות הברית דירגה את המלון שצבעו כתום בפנים, בין ארבעים המזונות הצמחיים התורמים משמעותית למניעת סרטן.
המלון הכתום מכיל ויטמינים חשובים מקבוצה B, כולל חומצה פולית וכן מינרלים חשובים כמו אשלגן ומגנזיום. 

המלון הצהוב עשיר בוויטמין C והוא מקור חשוב לאשלגן 

רוצים להשאר מעודכנים גם בפייסבוק? עשו לנו לייק!

בנוסף אולי תאהב/י

אהבתם? הפיצו הלאה....Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookEmail this to someone


תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

43

פורטל משק נט

44

פורטל חשמל נט

42

פורטל אגרונט

45

פורטל מיםנט

46

פורטל מכניקה נט

41

פורטל נט

תקנון האתר