מנוהל ע"י אוריג'ן זרעים
מנוהל ע"י אדמה אגן
מנוהל ע"י דשנים וחומרים כימיים י
מנוהל ע"י אברהם רוטשטיין -תוצאה
פורום פתוח
מנוהל ע"י חברת קונצפט לרוקחות

חפש עסק באינדקס

כדי להיות תמיד מעודכנים

בחר תחום:


יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, בכנס ראשי מועצות וסגניהם שנערך ברמת הגולן : "אין מדינה בלי חקלאות ופריפריה"

'יחד עם ראשי המועצות שהצטרפו 'ליש עתיד', אנחנו בונים בימים אלו את 'התכנית לחקלאות ישראלית חדשנית' שנועדה לטפל בקידום הפריפריה ובחקלאות הישראלית"

החקלאות היא ענף כלכלי, אבל היא לא רק כלכלה. חקלאות זה גם בטחון, זה גם האתוס הלאומי שלנו, אלו הערכים שאנחנו רוצים להביא לדור הפלייסטיישן והספינר.

אין נושא, אין תחום, שבו החדשנות הישראלית לא יכולה לקחת את התעשיות שלנו קדימה.  זה מה שצריך לעשות בחקלאות, בטיפוח הפריפריה, בתכניות הלאומיות לנגב ולגליל. לבסס תכניות עבודה על חדשנות.

יש כסף בקופת המדינה. רק שבמקום לבנות תכניות לתשתיות לאומיות, במקום כלכלה שיש מאחוריה תפיסת עולם, הממשלה לקחה את הכסף וחילקה אותו אחד לשני בהסכמים קואליציוניים.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, השתתף בכנס ראשי מועצות וסגניהם שנערך ביום חמישי האחרון (15.6.17) ברמת הגולן. בפגישה שערך לפיד עם ראשי מועצות מכל הארץ, הדגיש יו"ר 'יש עתיד', את מקומה המרכזי של החקלאות במדינת ישראל ואת המחויבות של המדינה לתקצב ולשלב חדשנות שתזניק אותה קדימה. לפיד עדכן את המשתתפים על התוכנית שמגבשת "יש עתיד" לקידום החקלאות וקרא להם לפעול יחד כדי להוביל מהלכים לחיזוק החקלאות והפריפריה.

לפיד ציין בדבריו כי במקביל לצורך להוריד את יוקר המחייה צריך להשקיע בחקלאות כיוון שמלבד עניין כלכלי חקלאות היא גם בטחון וערכים:  הורדת יוקר המחיה היא הכרחית. יש פה דור שלם שקורס תחת המחירים. דור שלם שהשכר שלו נשחק במשך יותר מעשור. אנחנו חייבים להוריד את יוקר המחיה, אבל לא במחיר של הרס מגזרים שלמים והרס תעשיות שלמות. החקלאות היא ענף כלכלי, אבל היא לא רק כלכלה. חקלאות זה גם בטחון, זה גם האתוס הלאומי שלנו, אלו הערכים שאנחנו רוצים להביא לדור הפלייסטיישן והספינר.

והדגיש את החשיבות בשילוב חדשנות גם בחקלאות כדי להזניק אותה קדימה: חקלאות היא לא רק כלכלה, אבל היא לא יכולה להיות פטורה משיקולים כלכליים. יש עתיד הניחה על השולחן הלאומי את תכנית 7 הנקודות שלנו לעתידה של המדינה. חלק מהתכנית הזו עוסק בעקרון של "כלכלה מבוססת חדשנות". אין נושא, אין תחום, שבו החדשנות הישראלית לא יכולה לקחת את התעשיות שלנו קדימה. צריך שתהיה מדיניות כוללת. צריך שתהיה תפיסת עולם שהיא תכנית עבודה, ותכנית עבודה שהיא תפיסת עולם.

לפיד מתח ביקורת על הממשלה שבמקום להשקיע את הכסף בתחומי החדשנות  והפריפריה היא משתמשת בו לצרכים פוליטיים: בליל התקציב האחרון, הייתה בוועדת הכספים מכירת חיסול מהסוג שמבייש אפילו את אלה שכבר לא יודעים להתבייש. ישבו שם חברי הכנסת של הקואליציה והעיפו מיליונים אחד לכיוון השני. 80 מיליון לגפני, 40 מיליון למיקי זוהר, 10 מיליון לאורן חזן. רק בדבר אחד קיצצו: בתקציב הרשות הלאומית לחדשנות. מה שנקרא "המדען הראשי". החלק המתסכל, המכעיס, הוא שיש כסף. רק שבמקום לבנות תכניות לתשתיות לאומיות, במקום כלכלה שיש מאחוריה תפיסת עולם, הם לקחו את הכסף וחילקו אותו אחד לשני בהסכמים קואליציוניים.

לפיד חשף בפני המשתתפים כי 'יש עתיד', מגבשת בימים אלו, יחד עם ראש המעוצות שיצטרפו למפלגה, את התכנית 'לחקלאות ישראלית חדשנית": את התכנית שלנו לחקלאות ישראלית חדשנית אנחנו בונים בימים אלה מאפס. לא מזמן הצטרפו ליש עתיד שבעה ראשי מועצות מקומיות, חלק מהם יושבים כאן. הם מביאים לשולחן הרבה שכל וניסיון וידע. יחד איתם הקמנו צוותי עבודה שנועדו לטפל בקידום הפריפריה ובקידום החקלאות הישראלית.

 

רוצים להשאר מעודכנים גם בפייסבוק? עשו לנו לייק!

בנוסף אולי תאהב/י

אהבתם? הפיצו הלאה....Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookEmail this to someone

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

43

פורטל משק נט

44

פורטל חשמל נט

42

פורטל אגרונט

45

פורטל מיםנט

46

פורטל מכניקה נט

41

פורטל נט

תקנון האתר