מנוהל ע"י אוריג'ן זרעים
מנוהל ע"י אדמה אגן
מנוהל ע"י דשנים וחומרים כימיים י
מנוהל ע"י אברהם רוטשטיין -תוצאה
פורום פתוח
מנוהל ע"י חברת קונצפט לרוקחות

חפש עסק באינדקס

כדי להיות תמיד מעודכנים

בחר תחום:


הסטארט-אפ הישראלי טארניס גייס 7.5 מיליון דולר כדי לחזות נזקים לייבול

הסטארט-אפ הישראלי טארניס, שמספק לחקלאים מידע ותחזיות לניהול שדות, מניעת מחלות ומזיקים לטובת הגדלת תפוקה, הודיע היום (ה') על השלמת סבב גיוס שני בסך 7.5 מיליון דולר. את הסבב הובילו Vertex Ventures ו- Finistere Venturess שמתמחה בתחום האגריטק, והצטרפו אליו גם אשבול השקעות, Mindset Ventures, המשקיע אייל גורה ו-OurCrowd.

טארניס הוקמה בשנת 2014 על ידי אופיר שלם, אלי בוקצ’י, אייל כרמי ואסף הורוביץ. החברה מעסיקה 25 עובדים – 18 בישראל, בה נמצא מרכז הפיתוח, ושבעה עובדים נוספים בברזיל, ארגנטינה ורוסיה. לדברי שלם, הרעיון להקמת החברה נבע מהשילוב של התעסקות עם מודלים מתמטיים ולמידה עמוקה, לצד הרקע החקלאי של משפחתו.

ינאי אורון, קרן ורטקס
ינאי אורון, קרן ורטקס

הפיתוח של טארניס מושתת על איסוף סוגים שונים של נתונים דרך סנסורים בשדות, איסוף של תצלומי אוויר ולוויין וכן נתונים ממערכות לחיזוי מזג אוויר.’’היום כל החקלאים מרססים שדות שלמים באותם תאריכים ולפי הנחיות ודפוסים שהונהגו בצורה כללית, ולא על סמך תנאים שמתאימים לכל שדה ושדה”, אומר שלם.

“אנחנו אוספים את המידע מהשטח, לצד אירועים של מחלות ומזיקים שהחקלאי מדווח עליהם, ועל גבי זה בונים מודל חיזוי לכל מחלה, על סמך קורלציות של תנאי הסביבה בכל שדה ושדה. כך אנחנו יודעים להגיד לחקלאי לבצע ריסוס כשלושה ימים לפני קרות נזק לשדה. עד היום הוא היה מחכה לראות את הנזק, ואז מרסס, וכתוצאה מכך מאבד חלק מהיבול”, הוא מסביר. ההשקעה, ציין שלם, תסייע לחברה בבניית ערוצי ההפצה וגיוס עובדים.

הפלטפורמה של טארניס מציגה מידע על המתרחש בשדות, מסייעת בניהול משימות יומיות ומספקת התראות על מחלות ומזג אוויר, בהתבסס על יכולת החיזוי והדיווח בזמן אמת. בחברה מסבירים כי החקלאים מקבלים הוראות מדויקות איך ומתי להשתמש בכימיקלים וחומרי הדברה, ויכולים לצמצם את השימוש בהם לרמה המינימלית הדרושה וכך לחסוך עלויות ולהגן בדרך על הסביבה.

הגידולים בהם נעשה שימוש בטכנולוגיה של טארניס כיום מונים פולי סויה, תירס, חיטה, כותנה, קני סוכר ותפוחי אדמה. החברה מסייעת כיום בגידולים על מיליוני דונמים בישראל, ארגנטינה, ברזיל, רוסיה וארה״ב.

ינאי אורון, שותף בקרן ורטקס שהשקיעה בחברה, מסר כי "בענף החקלאות ישנם פתרונות להשקיה חכמה, דישון ולחיזוי מחלות. שוק המחלות והנזקים נאמד ב-300 מיליארד דולר, והחברה יכולה לייצר ערך משמעותי לבעיות הללו, בעזרת פתרון כולל. טארניס הראתה עליית יבול של עד 7.5% בסויה בברזיל. ברוב השנים אפילו עליה צנועה של 2% מעלה את הרווחיות ב-10%-15%"

www.themarker.com/

רוצים להשאר מעודכנים גם בפייסבוק? עשו לנו לייק!

בנוסף אולי תאהב/י

אהבתם? הפיצו הלאה....Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookEmail this to someone

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

43

פורטל משק נט

44

פורטל חשמל נט

42

פורטל אגרונט

45

פורטל מיםנט

46

פורטל מכניקה נט

41

פורטל נט

תקנון האתר